Umywalki

W łazience każdy szczegół ma znaczenie. Detale wpływają na odbiór całego wnętrza, dlatego przy projektowaniu tak ważnego dla domowników pomieszczenia, trzeba brać je pod uwagę. Szczególnie istotny jest wybór umywalki. Musi być ona bowiem nie tylko funkcjonalna, ale także elegancka. Przykuwa uwagę i często jest jednym z najważniejszych elementów aranżacyjnych łazienki.

Od koloru do wyboru

Wybór odpowiedniej umywalki to bardzo ważna decyzja. Urządzenie ma służyć przez lata, a wygoda jego użytkowania jest tu niezwykle istotna. Obecnie umywalki można podzielić na 3 podstawowe kategorie. Pierwsza to umywalki tradycyjne. Są one bardzo popularne i można spotkać je w wielu łazienkach. Misę tego typu urządzeń montuje się bezpośrednio do ściany, a syfon zamaskowany jest wówczas postumentem. Takie umywalki są tanie, ale mają jedną wadę – pod urządzeniem trudno jest zamontować jakąś szafkę lub schowek, zaoszczędzając tym samym trochę miejsca na drobiazgi. Takiego problemu nie ma z umywalkami blatowymi. Montowane na blacie lub pod nim pozwalają odpowiednio zagospodarować przestrzeń. Ponadto są bardzo oryginalne i wpływają na design całej łazienki. Kolejną kategorią są umywalki meblowe. Te są zintegrowane z szafką, w której można przechowywać akcesoria lub środki czystości. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w niewielkich powierzchniowo łazienkach, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy.

Potrzeba matką wynalazków

Większe rodziny mogą postawić na umywalki podwójne. Takie instalacje są niezwykle praktyczne i jednocześnie mogą z nich korzystać dwie osoby. Pozwala to rozładować czas oczekiwania np. na poranną toaletę. Decydując się na umywalki podwójne, warto pamiętać jednak o odpowiedniej odległości między nimi. W przeciwnym wypadku stracimy na komforcie użytkowania, a urządzenia po prostu się nie sprawdzą.

Rozmiar umywalek

Wybór umywalki nie jest też łatwy, jeśli chodzi o dobór jej odpowiedniej wielkości. Musi być ona dopasowana do wnętrza i być na tyle duża, aby nie straciła na komforcie użytkowania. Standardowo umywalki mogą mieć 45, 50, 55 czy 60 cm szerokości. W ofercie są jednak wymiary mniej powszechne, które można dopasować do potrzeb swojej łazienki.

Kształty wpływające na odbiór

Zakup umywalki wiąże się także z wyborem odpowiedniego kształtu. A tych nie brakuje. Owale, prostokąty, kwadraty to tylko niektóre z propozycji. Wybierając kształt warto kierować się już nie tylko designem, ale także wygodą korzystania z takiej umywalki. Im bardziej będzie ona dostosowana do indywidualnych upodobań, tym lepiej.
Pobierz katalog produktów
  POBIERZ
Wielkość 11 MB, format PDF