Zabudowy wanien

Kąpiel w ciepłej wodzie może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu, nawilża skórę, poprawia krążenie, wpływa na mięśnie, podnosi odporność i ułatwia wydalanie toksyn z organizmu. Nic dziwnego, że wiele płynących z niej korzyści skłania do zakupu wanny. Wybór takiego urządzenia nie jest jednak łatwy. Sporo problemów sprawiają w szczególności zabudowy wanien. Powinny zależeć one od wielkości oraz aranżacji danego pomieszczenia.

Stereotypy wokół zabudowy wanien

Wiele osób uważa, że zabudowy wanien ograniczają znacząco przestrzeń w łazience. Tymczasem dają one sporo możliwości aranżacyjnych całego wnętrza. Wszystko zależy jedynie od odpowiedniego podejścia do tematu oraz zaplanowania łazienki zgodnie z własnymi potrzebami i możliwościami metrażowymi. Zabudowa jest idealna zarówno do wanien żeliwnych, jak i akrylowych czy emaliowych. Ponadto takie rozwiązanie niesie ze sobą określone korzyści. W przypadku urządzeń emaliowanych, zabudowy wanien pozwalają dłużej utrzymać temperaturę wody, zapobiegając szybkiemu wychładzaniu. Kąpiel staje się przez nie jeszcze przyjemniejsza.

Wymiary wnętrza, a zabudowy wanien

Przy aranżowaniu łazienki niezwykle ważne jest zachowanie przestrzeni, niezbędnej do komfortowego korzystania z pomieszczenia. Jeśli wnętrze jest niewielkie, to lepiej postawić na niedużą wannę prostokątną bądź narożną. W ten sposób można zaoszczędzić nieco miejsca. Przy dużych łazienkach urządzenie może być już większe i asymetryczne. Równie dobrze można ulokować je w taki sposób, aby nie przylegało bezpośrednio do kilku ścian i zastosować wówczas harmonijnie współgrającą z całością zabudowę wanny.

Zalety płynące z wyboru zabudowy wanien

Decyzja o zakupie zabudowy wanny wiąże się z wieloma korzyściami. Pierwszą z nich jest cena. Wanny pod zabudowę są tańsze od tych wolnostojących. Istotna jest tu także kwestia higieny. Brak różnego rodzaju zakamarków sprawia, że takie urządzenie łatwiej jest utrzymać w nieskazitelnej czystości. Obudowy to także gwarancja dłuższej kąpieli. Dzięki nim woda w wannie nie traci szybko swojej temperatury. Za takim produktem przemawiają także względy estetyczne. Zabudowy wanien są ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym, które wygląda elegancko i nadaje wnętrzu oryginalnego charakteru.
Pobierz katalog produktów
  POBIERZ
Wielkość 11 MB, format PDF